as amasya, amasya üniversite, amasya hastanesi, haber amasya, amasya haber, amasya lisesi, amasya tur, amasya meb, amasya 3d fotoğraf, amasya hava

AMASYA BILGI & HABERLER..www.amasyabilgi.com
 

(g) Merzifon dan Avrupa’ya Eğitim Yolculuğu

Merzifon Ticaret Lisesi tarafından hazırlanan 48.912 Euro bütçeli, Meslek Eğitim Alanı (Leonardo da Vinci) proje tanıtım toplantısı, 05.03.2012 Pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Gıy..
06 Mart 2012 / Salı - 2 yıl önce
Merzifon dan Avrupa’ya Eğitim Yolculuğu

Milli Eğitim Müdürü Taş: Projeler Geleceğimize Katkı Sağlayacaktır

Merzifon Ticaret Lisesi tarafından hazırlanan 48.912 Euro bütçeli, Meslek Eğitim Alanı (Leonardo da Vinci) proje tanıtım toplantısı, 05.03.2012 Pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, şu konuşmayı yaptı. Taş; “AB’nin büyük amacı kurumlar arasında bilgi alış verişini yapmaktır. Avrupa da süreye çok önem verilir. Öğrencilerden aldıklarını kullanılır haline getirilir. Öğrencilerimiz Avrupa’da 3 hafta kalacaklar, orada birbirinizden bilgi alın, bilgi verin. Avrupa’da her şey hesapla yapılır. Sizler hesap verme kültürünü alacaksınız. Avrupa Projesi çok önemlidir. Her şeyi görmeye çalışın. Bu tür projeler geleceğimize katkı sağlayacaktır. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Proje uzmanı Öğretmen Şemsa Özmen, bu çocuklarımız köyden okula, okuldan köye giden öğrencilerdir. Bizim amacımız ışıkları kaynaştırmaktır, dedi ve şu açıklamayı yaptı; Merzifon Ticaret Meslek Lisesi Büro Yönetimi alan öğretmeni Şemsa ÖZMEN ve Bilişim Teknolojileri alan öğretmeni Eren ALPASLAN'ın LEONARDO DA VİNCİ IVT (Temel Mesleki Eğitim Almakta Olanlar) kapsamında hazırlamış oldukları "İş Hayatına Teknolojik Yansımalar" adlı projeleri, AB üyesi ülkelerde yeni teknoloji ve web tabanlı bilişim teknolojilerinin uygulanması üzerine programların kullanım ve yapılandırma aşamasını inceleme amacını taşımaktadır.

3 Öğretmen ve 24 öğrencinin katılacağı proje iki farklı ülkede gerçekleşecektir. Proje çerçevesinde Belçika Brüksel'de 14 Ticaret Meslek lisesi öğrencisi ve proje yerel ortağımız Teknik ve Endüstri Meslek lisesinden 3 öğrenciye okul öğretmenleri Şemsa ÖZMEN ve Eren ALPASLAN, Almanya'nın Dorsten şehrinde, 7 öğrenciye Okul Müdür Baş Yardımcısı Abdullah ALTINDAL 3 hafta süresince refakat edeceklerdir.

Bilişim Teknolojileri alanı ve Büro yönetimi alanı öğrencilerimiz 1 Nisanda İlçeden Belçika'ya hareket edecekler, 2 Nisan 20 Nisan tarihleri arasında Belçika -Bürükselde Denodia ve Aslan consulting işletmelerinde alanları ile ilgili eğitimlerine devam edecekler 21 Nisan günü Merzifon'a dönüş gerçekleşecektir.

Muhasebe-Finansman alanı öğrencilerimiz ise Almanya'nın Dorsten şehrinde Bildungs-Centrum-Nies adlı eğitim kurumunda alanları ile ilgili eğitim için 7 nisan da ilçemizden hareket ederek 8 -28 nisan tarihleri arasında eğitimlerine devam edeceklerdir.

AB hazırlık programları kapsamında tüm katılımcılara mesleki, kültürel ve pedagojik eğitim kursları verilmiştir.55 saatlik yabancı dil hazırlık kursu (İngilizce) ise halen devam etmektedir.

Bu proje öğrencilerin alanlarında bilgi ve deneyimlerini artırmaya yönelik bir proje olup öğrencilere şu katma değerleri sağlayacaktır:

Katılımcılara alanlarında ev sahibi kuruluşlar tarafından teorik ve pratik bilgiler verilerek, katılımcıların bu konudaki bilgi ve becerileri artırılacak,

Katılımcılar laboratuar düzeyinde uygulama yaparak temel becerilerini geliştirebilecekler,

Gerçekleşecek kültürel etkileşim sayesinde ülkeler arasındaki örf, adet, gelenek ve görenek farklılıklarını görerek ön yargılardan kurtulacaklar,

Mesleğiyle ilgili yeni yöntem ve bilgilerle donanmış ve bu bilgileri uygulamış bireylerin öz güveni artacak,

Öğrencilerin dil becerileri gelişecek,

Proje, katılımcıları alanlarında sektörün gelişmesine katkı sağlayacaklardır. Projeye katılan katılımcılar proje sonunda sertifika alacaklardır, dedi.Okunma: 1453
Yükleniyor...
dffsdf asdasd
 
 
   
 
Amasya Haberleri, Amasya Haber - Amasya Bilgi Sitesi

  Haberler İlçeler Politika Magazin Kelime Bilgilendirme  

 

amasya haberleri

amasyahaberleri

amasya haber

amasya bilgi

as amasya

asamasya

taşova haberleri

suluova haberleri

gümüşhacıköy

merzifon haberleri

hamamözü

göynücek

r. tayyip erdoğan

abdullah gül

ahmet davutoğlu

kemal kılıçdaroğlu

ahmet iyimaya

egemen bağış

hilal cebeci

ayşe özyılmazer

ajda pekkan

acun ılıcalı

ali şan

demet akalın

amasya hastanesi

amasya köyü

amasya lisesi

amasya tur

amasya gazete

amasya emlak

amasya valiliği

amasya belediyesi

amasya müzesi

amasya üniversite

amasya meb

amasya mem

 amasya haberleri | amasya bilgi | Yazar Girişi